Armatür

ECZACIBAŞI ARTEMA ARMATÜR ÜRÜNLERİ

1979 yılında Dr. Nejat Eczacıbaşı’nın temelini attığı Artema Bozüyük üretim tesisleri 1983 yılının sonlarına doğru sıhhi tesisat armatürleri üretimine başladı. 1995 yılında faaliyet alanına banyo aksesuarlarını da dahil eden kuruluş bugün banyo armatürleri, mutfak armatürleri, duş sistemleri ve banyo aksesuarları olmak üzere 4 ana ürün grubunu müşterilerinin beğenisine sunuyor.

Yıllık 8.7 milyon adet armatür ve 2.3 milyon adet banyo aksesuarları üretim kapasitesine sahip olan Artema, İstanbul ve Bozüyük’te yerleşik olmak üzere yaklaşık 500 kişilik bir kadroyla faaliyet gösteriyor.

ISO 9001 Kalite Sistem Sertifikası ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi sertifikasına sahip olan Artema’nın ürünleri TS EN 817 ve TS EN 200 standartlarına uygun olarak üretiliyor. Artema’nın kalitesi ürünlerin ihracatının yapıldığı dışsatım pazarlarında da ayrıca onaylatılıyor. Kalite sistemlerini ön planda tutarak gerçekleştirdiği çalışmalar ile Artema, sektöründe “Ulusal Kalite Başarı Ödülü” almaya hak kazanan ilk firma olmuştur.

Yüksek teknoloji ile üretilen Artema ürünleri fonksiyonelliğin yanı sıra tasarımda da sektör liderliğini temsil ediyor. NASA’nın, uzay araçlarını dış etkilerden korumak amacıyla kullandığı PVD (physical vapor deposition) teknolojisini uygulayarak ürünlerinde daha dayanıklı yüzeyler oluşturan Artema “Chrommax” adını verdiği bu teknolojiyle ömür boyu kaplama garantisi sunuyor.

Yurt içi pazarda sektörün önde gelen kuruluşlarından olan şirket, 2003 yılının sonuna gelindiğinde toplam satışlarının %65’ini de dışsatım pazarlarına gerçekleştirir duruma gelmiştir.

5 kıtada 50’ye yakın ülkeye ihracat gerçekleştiren Artema’nın temel dışsatım pazarlarını Amerika, Almanya, İngiltere, İsveç, Avustralya, BDT ve Ortadoğu ülkeleri oluşturuyor. Artema, özellikle Amerika, İsveç ve Almanya’da sektörün önde gelen kuruluşlarıyla işbirliği yapıyor.

Gerek yönetim anlayışı, gerek ürün kalitesi ve müşteri odaklı hizmet yaklaşımı ile Artema, sadece Türkiye’de değil dış pazarlarda da hızla büyümekte ve atılımlarını sürdürmektedir.

Eczacıbaşı Artema armatür ürünlerini görmek için tıklayın…
________________________________________

KALE BANYO ARMATÜR ÜRÜNLERİ

Kaleseramik, Türkiye’nin ilk seramik fabrikası olarak 1957 yılında Çanakkale’de Çanakkale Seramik Fabrikaları ismi ile faaliyete geçti.

Türkiye’nin ilk yer karosu üreticisi olan Kalebodur Seramik Sanayi ise 1972 yılında kuruldu. Çanakkale Seramik duvar karosunda sektörün lideri olurken, Kalebodur ülkemizde yer karosuna verilen isim haline geldi. Çanakkale Seramik Fabrikaları ve Kalebodur Seramik Sanayi, 2000 yılında Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi ismiyle tek çatı altında birleşti.

Kaleseramik toplam 22 fabrikada, yıllık 64,5 milyon metrekare üretim kapasitesi ile tek bir alanda üretim yapan dünyanın en büyük seramik kuruluşudur. 1962 yılında Türkiye’nin ilk seramik ihracatını yapan Kaleseramik, bugün dünyanın 100 ülkesinde 400’den fazla satış noktasıyla hizmet veriyor.

Yaşam alanlarına yeni anlamlar katan Kaleseramik; Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kale Banyo, Edilcuoghi, Edilgres, Kalesinterflex ve T-One markaları ile yer karosundan duvar karosuna, vitrifiyeden porselen mutfak tezgâhlarına uzanan geniş bir yelpazede farklı ebatta ürünleri tüketicilerin beğenisine sunuyor.

Faaliyette bulunduğu sektörlerde tasarıma olduğu kadar inovasyona da büyük bir önem veren Kale Grubu’nun yapı sektöründe tüm Ar-Ge faaliyetlerini tek bir çatı altında topladığı Kale Ar-Ge Merkezi 2015 yılında faaliyete geçti. Yeni ürünlerin malzemelerine ilişkin araştırma yapılması, üniversiteler, araştırma merkezleri ile ulusal ve uluslararası platformlarla iş birlikleri geliştirmek amacıyla kurulan Kale Ar-Ge Merkezi’nde pazar beklentileriyle uyumlu, tüketici talepleri doğrultusunda katma değeri yüksek, yaratıcı ürünler tasarlanıyor.

Kale Seramik armatür ürünlerini görmek için tıklayın…
________________________________________

ELGİNKAN E.C.A. ARMATÜR ÜRÜNLERİ

Elginkan Topluluğu’na ait bir kuruluş olarak 1955 yılından beri faaliyet göstermekte olan ELMOR Tesisat Malzemesi Tic. A.Ş., bünyesinde bulunan ve banyolarda istenilen tüm özelliklerin en ince detayına kadar düşünülerek tasarlandığı; E.C.A. Armatür ve Aksesuarlar, Sarı Mamuller, SEREL Seramik Sağlık Gereçleri, Yer ve Duvar Karoları,spilSEREL Banyo Mobilyaları, SEREL Acrylic markalı Akrilik Küvet ve Duş Teknelerinin satış aşamasını gerçekleştiriyor ve satış sonrası servis imkanı tanıyor.

ELMOR, Bölge müdürlükleri, ülke çapında 375 yetkili satıcısı ve yetkili servisleri tarafından, E.C.A. ve SEREL markalı ürünlerin üretiminden satış sonrası servis aşamasına kadar olan her süreci büyük bir titizlikle takip ediyor ve müşterilerinin memnuniyetini esas alarak çalışıyor. Sayıları gün geçtikçe artan, modern showroomlarda E.C.A. ve SEREL markalı ürünleri tanıtıyor ve banyoları istenilen biçimde yapılandırıyor.

Elginkan E.C.A. armatür ürünlerini görmek için tıklayın…
________________________________________

ECE ARMATÜR NEWARC ARMATÜR ÜRÜNLERİ

1970 yılında temeli atılan Ece Armatür San.ve Tic A.Ş. , o dönem Türkiye’nin bu sektördeki üretim merkezi haline gelmiş olan Karaköy Perşembe pazarında üretimine başlamıştır.kuruluşundan günümüze gelene kadarki süreçte ülke sanayimizdeki gerçekleşmiş her türlü zorlukları kaliteye verdiği önem sayesinde kolaylıkla atlatmış ve her geçen yıl kendini geliştirerek sektörün nabzını tutar hale gelmiştir.

Son yıllarda dünyadaki rekabetin artmasıyla bir mecburiyet haline gelen kaliteli ürün kaliteli hizmet ve uygun fiyat talebi firmamızın teknolojiye yatırım yapmasını sağlamıştır. 1998 yılına kadar ki süreçte ecesan markası ile ülke pazarına hitap etmekte iken 1998 yılında Ece Armatür San. ve Tic. A.Ş. ünvanını almış ve bu süreçte Kartal Sultanbeyli’de bulunan fabrikasını Samandıra’da kurulan yeni tesislerine taşımıştır. A.Ş. olduktan sonraki süreçte ikinci bir marka oluşturmanın ihtiyacını duymuş ve newarc markasını oluşturmuştur.

Daha çok klasik modellerin temsil edildiği marka ecesan markasının yanında, minimalist tasarımlardan oluşan ve daha modern ürünler newarc markası adı altında toplanmıştır.

Armatür üreticilerinin önde gelen kuruluşlarından biri haline gelen ece armatür sanayi ve ticaret a.ş., halen İstanbul Kartal’da 6000 m2 kapalı alanı olan tesislerinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Ece Armatür Newarc armatür ürünlerini görmek için tıklayın…
________________________________________

CREAVİT ARMATÜR ÜRÜNLERİ

1963 yılında kurulan Çanakcılar Şirketler Grubu’nun Creavit ve Doxa’dan sonra en yeni üyesi olan Armica, Çanakcılar Makina ve Armatür Sanayi A.Ş ‘nin markasıdır.

Armica 2011 yılının başında yatırım programı oluşturup, pazarın talep ettiği ürünleri belirleyerek sektöre giriş yapmıştır. Banyo ve mutfak armatürleri, duş setleri, fotoselli ürünler ve tamamlayıcı ürünler ile Türkiye pazarında yer edinmeyi hedefleyen Armica, Zonguldak Devrek’te toplam kapalı alanı 35.000 m2 olan üretim ve montajın hattının bulunduğu bir tesise sahip bulunmaktadır. İstanbul Ataşehir’deki Genel Müdürlüğünde; profesyonel bir ekibin görev aldığı Satış-Pazarlama, Dış Ticaret ve İhracat birimleri bulunmaktadır.

ISO-9001:2008 Kalite belgesine sahip olan Armica, teknoloji yatırımlarını, üretim kapasitesini ve kalitesini geliştirerek, değişen müşteri talepleri doğrultusunda, 2012 yılının ikinci yarısından itibaren yeni tasarımlarla ürün gamını sürekli genişletmeyi hedeflemiştir. Armica, tüketici taleplerinin en belirleyici temel özellik olduğunu ilke edinmiştir.

Satış biçimini dağıtıcı bayilerin organizasyonları üzerinden sağlamayı hedefleyen markanın temel hedefi; üretici AR-GE ve pazarlama yatırımı yaparken, ticaretin bu iş için tahsis edilmiş firmalar tarafından yapılmasını sağlamaktır. Böylelikle herkesin en iyi bildiği işi yapmasını organize ederek birbirine güvenen ve takım ruhu ile hareket edebilen büyük bir sinerji oluşacağını öngörmektedir.

“Su’dan sebep değil, su için sebep yaratmanın zamanı” diyerek yola çıkan Armica; Kalite, Müşteri Memnuniyeti ve Çevreye Duyarlılık ilkeleri doğrultusunda sektöre yeni bir soluk getirmeyi hedeflemektedir.

Creavit armatür ürünlerini görmek için tıklayın…

Open chat
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?